Jít k hlavnímu obsahuNahoru

Äppelmos

Pod zvláštním jménem äppelmos se neskrývá nic jiného než jablka rozvařená do přesnídávkovité konzistence. Věc moc jednoduchá a moc dobrá, třeba ke snídani anebo k něčemu jinému - jako náplň do skořicových šneků, kteří zítra, 4. října, ve Švédsku slaví svůj den. A tak, pokud nemáte nic jiného na práci, pusťte se do toho a taky si skočte pro kvasnice, budou v pátek potřeba.

Äppelmos

  • 1 kg jablek
  • 100 ml vody

Jablka oloupejte, odstraňte jadřince a nakrájejte na malé kousky. Dejte do hrnce s vodou a vařte asi 10 - 15 minut do požadované konzistence. Naplňte ještě horké do skleniček a postavte víčkem dolů a takto nechejte vychladnout. V lednici vydrží asi tři týdny a jde skvěle zamrazit, nestihnete-li ji hned spotřebovat.

Já jsem v přesnídávce nechala malé kousky jablek, aby konzistence byla zajímavější, ale o něco delším vařením získáte naprosto hladkou jablečnou hmotu.


Vytisknout si

Vytisknout si

Sdílet

Sdílet

Dát si do záložek

Dát si do záložek

Pracujte se mnou

Jsem Kristina Lund, autorka foodblogu Děvče u plotny, který píšu víc, jak osm let. Mám zkušenosti s tvorbou receptů, fotografií a foodstylingem.

Pojďme se potkat

O mně

Jsem děvče u plotny, které rádo peče. Brněnská foodblogerka se slabostí pro Švédsko. Cukrářka a autorka FIKY, sladké švédské kuchařky.

Chci vědět více
Devceuplotny