Jít k hlavnímu obsahuNahoru

Mauricius

V půlce ledna jsme se s mým mužem vydali na výlet na Mauricius. Čekali jsme tropický ráj, hory,  palmy a žhnoucí sluníčko. Místo toho nás přivítal vcelku placatý ostrov, kde se palmy mísily s listnatými a jehličnatým stromy, hory se zvedaly uprostřed ostrova a byly vlastně neustále v pracích a velmi často pršelo. I tak to však byla krásná dovolená. Ochutnali jsme místní kuchyni, koupali se v moři, zažili tropický cyklon a navštívili spoustu dechberoucích míst.

Bydleli jsme na západě ostrova, kousek od pláže Flic en Flac. To je jedna z nejkrásnějších pláží celého ostrova. Táhla se do dálky několika kilometrů a když svítilo sluníčko, byla voda azurově modrá. Pláž byla relativně mělká a už kousek od břehu jsme pod vodou viděly korály, barevné mořské ježky a duhové rybičky.

Na ostrově jsme neustále potkávali pouliční psy a kočky. Psi tu tvoří malé gangy a jsou to takoví tuláci. Není neobvyklé, že přecházejí přes silnici a vy prostě musíte počkat, až přejdou. Pohladit se nenechají, protože jsou zvyklí, že se k nim místní nechovají úplně hezky, ale aspoň mi sem tam zapózovali.

Jeden den jsme jeli k útesům Gris-Gris na jihu a pro mě to bylo nejkrásnější místo celého ostrova. Několikametrové vlny se rozrážely o černé skalnaté pobřeží, fučelo, že nás to div neodválo a hnal se a nás přívalový déšť. Vítr a voda v plné polní.