O mně

Jsem Kristina. Děvče u plotny, které rádo peče. Brněnská foodblogerka a cukrářka, která vystudovala švédštinu. Pocházím z malého městečka kdesi na jihu Moravy, ale k zastižení jsem ve městě brněnském, kde se proplétám na kole mezi šalinami.

Děvče s taškou

K pečení mě přivedla moje babička. Když jsem byla ještě malé děvčátko, sledovala jsem, jak jí pod rukama vznikají krásné dorty a všemožné jiné dobroty. A už to se mnou zůstalo. Velká láska k pečení se u mě začala projevovat, když mi bylo asi patnáct. Tehdy jsem se začala plést mamince v kuchyni a zkoušela své první recepty.

Blog Děvče u plotny jsem založila v září 2012 na popud kamarádky, která se ptala, proč vlastně ještě nepíšu o jídle, když stejně pořád peču. Jí také vděčím za krásné jméno blogu. Tehdy jsem upekla obrovský čokoládový dort, bratr mě vyfotil mou zbrusu novou zrcadlovkou a já jsem hrdě publikovala svůj první recept.

V létě 2013 jsem na více jak půl roku odjela do Švédska hlídat děti jako au-pair. Tam jsem zdokonalovala své znalosti švédštiny a objevila taje místních receptů a kaváren. Od té doby najdete na blogu spoustu ryze švédských a Švédskem inspirovaných receptů.

Po návratu do Brna jsem v lednu 2014 začala péct dezerty pro brněnské Bistro Franz. V září téhož roku jsem začala navštěvovat rekvalifikační cukrářské kurzy a na jaře 2015 jsem se oficiálně stala slečnou cukrářkou. Své zkušenosti jsem shrnula v článku Jak se stát cukrářem.

Začátkem roku 2016 jsem po dlouhých měsících zařizování a budování otevřela v Brně vlastní cukrářskou provozovnu Děvče u plotny, ve které vznikají všechny moje dorty.

Děvče a muž u plotny

Tím, že jsem svou vášeň proměnila ve svou práci, jsem si splnila jeden ze svých velkých snů a vděčím za to mnoha lidem. Mému milému muži u plotny, Alarce Kempe, která mě neustále podporovala a díky které umím švédsky, mé rodině a všem mým kamarádům. Mým dalším snem je vydání vlastní kuchařky plné dobrot. 

Mám ráda krásné věci, protože ty působí radost a o tom to celé je. Stejná je i moje filozofie u plotny. Z dobrých věcí budou dobré dorty a takový dort přece každý rád ochutná.

Všechny fotografie na blogu jsou mé vlastní a fotím je fotoaparátem Canon 70D a objektivem Canon 50 mm nebo Tamron 17-50mm. Starší recepty jsem fotila Canonem 1000D.

Pokud na mě máte jakýkoliv dotaz, pište na 
kristina@devceuplotny.cz.

Děvče u plotny v médiích

Děvče u plotny píše

Follow my blog with Bloglovin