Jít k hlavnímu obsahuNahoru

E- mailový klub

Milá čtenářko, milý čtenáři,

přeji ti krásné středeční ráno! Věřím, že sis užil/a prodloužený víkend a že jsi odpočatý/á a plný/á energie do dalšího týdne. My jsme celý víkend trávili s přáteli v Bratřejově (vesnička kousek od Zlína), chodili jsme na výlety, opékali špekáčky a skoro úplně se odstřihli od internetů (moc příjemná věc).  

Ale zpátky do práce! Jistě víš, že píšu vlastní kuchařku, která ponese název FIKA - sladká švédská kuchařka. A že nevíš, co to ta fika je? Nesmutni, během pár dní ti na Facebooku odhalím, co tento tajuplný výraz znamená a jak jsem se vůbec dostala k tomu, že píšu kuchařku zrovna o švédské pečení.

Do říjnového vydání kuchařky mě čeká ještě dlouhá cesta.  Podpoř, prosím, mou kuchařku přes HitHit! Knihu vydávám vlastním nákladem a vyjde pouze v omezeném množství 2000 kopií. Když budeš navíc celý můj projekt sdílet, komentovat a mluvit o něm mezi svými přáteli, dostane se k více lidem a já ti budu opravdu vděčná.

Na blogu najdeš recept na citronový koláč, který jsem včera narychlo upekla pro rodinnou návštěvu, která se k nám na dnešní dopoledne ohlásila. Koláč je voňavý a svěží po citronu a vláčný po jogurtu a mandlích. 

Už dlouho tu nebylo pět zajímavých odkazů, že?

1. Moje oblíbená švédská foodblogerka a fotografka Linda Lomelino z blogu Call Me Cupcake nafotila přenádhernou kuchařku pro My Feldt. Kniha je sice psaná ve švédštině, ale kdyby ses chtěl/a švédsky něco přiučit, jistě ti ji doručí až domů a se slovníkem v ruce můžeš louskat švédská slovíčka.

2. Gastrokroužek vydal svou vlastní kuchařku! Už ji mám doma a přečetla jsem ji jedním dechem. Líbí se mi, jak celou kuchařku spojuje příběh ve formě chatu. A už mám naplánováno uvařit gastrokroužkovou verzi rajské omáčky. 

3. Znáš Na ovoce? Na ovoce je mapa míst, kde si můžeš jen tak natrhat ovoce, bylinky nebo ořechy, aniž bys někomu otrhal/a zahrádku. Já jsem takhle asi dva roky zpátky trhala moruše skoro v centru Brna (jinak by shnily) a stejně tak můžeš i ty pomoci svému okolí a zachránit ovoce, které by jinak nikdo nevyužil.

4. Na blogu FOOD52 jsem našla recept na ten nejkokosovější krémový kokosový koláč, který bych ráda vyzkoušela (až bude příležitost). Pro kokos mám velkou slabost.

5. Je libo raw brownies s jahodami? Na blogu The Awesome Green jedno najdeš a už od pohledu je perfektní.

A nakonec jedno důležité sdělení! Vzhledem k legislativním úpravám, které proběhly v souvislosti s ochranou osobních údajů (pro ty zasvěcené GDPR), tě chci poprosit o obnovení souhlasu s přihlášení do e-mailového klubu Děvčete u plotny. 

Prosím, zde znovu vyplň a potvrď svoji e-mailovou adresu. Jen tak ti nadále budou chodit moje emaily.

Měj se hezky a nezapomeň mrknout na můj HitHit!

Tvoje Kristina


Pracujte se mnou

Jsem Kristina, autorka foodblogu Děvče u plotny, který píšu víc, jak pět let. Mám zkušenosti s tvorbou receptů, fotografií a foodstylingem.

Pojďme se potkat

O mně

Jsem děvče u plotny, které rádo peče. Brněnská foodblogerka se slabostí pro Švédsko.

Chci vědět více

Přihlaste se do e-mailového klubu Děvčete u plotny!

Devceuplotny