Jít k hlavnímu obsahuNahoru

E- mailový klub

Milá čtenářko, milý čtenáři,

přeji ti hezké středeční ráno. Ráda bych ti napsala, co je u mě nového, ale popravdě jsem poslední týden tak unavená, že bych nejraději jen ležela v posteli a četla detektivky. Pomalu sepisuji recepty do své kuchařky, třídím fotky a u toho nedočkavě vyhlížím první jarní dny.

O víkendu se u nás konala rodinná návštěva, kterou jsem pohostila raw mangovým cheesecakem. Moje babička z něho byla celá u vytržení a vůbec mi nechtěla věřit, že v něm nejsou ani vajíčka, ani mascarpone. Líbí se mi jednotlivé struktury cheesecaku - kompaktní základ z mandlí a datlí, jemný krém z kešu a nahoře téměř až pěnovitá vrstva mangového pyré. Mňam, mňam. Škoda, že jsem poslední kousek dojedla už včera.

Dnes ti povím o dalších pěti brněnských místech, na která se ráda vracím. Posledně jsem psala o podnicích SKØG Urban Hub, Monogram Espresso Bar, 4pokoje, Bistro Soul, Būcheck a Burger Inn.  Pojďme na to!

1. Laskominy od Maryny je místo, kde seženeš ten nejlepší kváskový chleba v Brně. Je to maličký obchůdek na Veveří, kde si můžeš dát kafe, dortíček a hlavně, odnést si jeden z jejich křupavých a voňavých bochníků.

2. Mám ráda indickou kuchyni, kterou podle mě opravdu dobře připravují v Annapurně u hlavního nádraží. Tahle restaurace je takový svět sám pro sebe (běž tam a uvidíš). Nicméně jídlo tu mají skvělé, o tom svědčí i to, že už si často není kam sednout. Což mi připomíná, že bych do Annapurny zase měla zavítat...

3. Klub cestovatelů je indicko-libanonská restaurace na zastávce Jungmannova. Vlastní ji kamarád, který nám připravoval catering na svatbě a myslím, že lepší jídlo jsme si nemohli ani přát. Naši hosté byli nadšeni netradičními chutěmi Indie a chválili jídlo snad ještě měsíc po svatbě. My do Klubu chodíme hlavně na naše oblíbené kuřecí curry s mangem.

4. Forky's u Jakubského náměstí je čistě veganský podnik, do kterého si chodím dávat pár svých oblíbených jídel jako wrapy, tortily, lentil balls a různé placičky (nemůžu ale říct, že by mi od nich chutnalo úplně všechno). Když jsem ve městě a přemýšlím, kam na oběd, většinou zamířím právě do Forky's.

5. A nakonec jedna kavárna, ve které  mají ty nejlepší cheesecakes v Brně - V melounovém cukru. Přiznám se, že si v kavárnách dortíčky moc často nedávám, ale v Cukru jsem jich pár ochutnala (ukořistila jsem nějaké to sousto od kamarádů) a byly úžasné. Navíc mají skvělý výběr (kávových) drinků s vtipnými názvy, čajů a všeho možného tekutého, takže většinou nevím, co si vybrat nejdřív.

Máš nějaké oblíbené podniky, o které bych neměla být ochuzená? Napiš mi o nich, ráda navštěvuju nová místa.

Přeji ti hezký týden,

Tvoje Kristina


Pracujte se mnou

Jsem Kristina, autorka foodblogu Děvče u plotny, který píšu víc, jak pět let. Mám zkušenosti s tvorbou receptů, fotografií a foodstylingem.

Pojďme se potkat

O mně

Jsem děvče u plotny, které rádo peče. Brněnská foodblogerka se slabostí pro Švédsko.

Chci vědět více

Přihlaste se do e-mailového klubu Děvčete u plotny!

Devceuplotny