Jít k hlavnímu obsahuNahoru

E- mailový klub

Milá čtenářko, milý čtenáři,

v předpovědi počasí hlásí mráz, ale já už bych uvítala jaro. Budu si ještě muset chvíli počkat, je mi to jasné. S chřipkovou epidemií všude kolem jsem se rozhodla uvařit pořádnou zásobu domácího zázvorového sirupu se špetkou chilli. Je skvělý třeba i do čaje. Je to taková moje preventivní léčba proti nachlazení a zatím funguje.  Jaké jsou tvoje triky, jak se vyhnout nachlazení?

Tento týden se můžeš těšit ještě na jeden článek, v pátek odpoledne bude na blogu povídání o naší dovolené na Mauriciu doplněné spoustou fotek, tak se nezapomeň podívat!

A co je u mě nového? Poprvé v životě jsem zaměstnaná na plný úvazek. Patřím teď do týmu Designville, obchodu s překrásným skandinávským nábytkem. Když jsem ještě studovala, chodila jsem péct do kaváren a různě po brigádách, ve čtvrťáku na vysoké jsem otevřela vlastní cukrářskou provozovnu a dva roky podnikala, provozovnu jsem pak zavřela a po pár měsících jsem nastoupila do téhle nové práce. Je to pro mě úplně nová zkušenost!

Dnes se s tebou chci podělit o pět mých oblíbených brněnských podniků. Jestli jsi z Brna, určitě je budeš všechny znát. A jestli si odjinud, máš o důvod víc přijet se do Brna podívat! 

1. SKØG Urban Hub na Dominikánském náměstí je taková moje srdcovka. Minimalisticky strohý severský interiér, spousta dortíčků a veganských/vegetariánských jídel, milá obsluha a dobré kafe z něj podle mého dělá jeden z nejlepších podniků v Brně. Je plný skandinávské atmosféry.

2. Monogram Espresso Bar je maličká kavárna na Kapucínském náměstí. Založil ji Adam Neubauer, skvělý barista, který do Brna přesídlil z EMA espresso bar. Líbí se mi útulná atmosféra této kavárny a ráda se do ní vracím, i když mají často plno.

3. 4pokoje jsou jedním z podniků pánů z Baru, který neexistuje. Otevřeno má skoro nonstop a mají tu opravdu zajímavé věci. Ať už neotřelé kombinace jídel nebo drinků (spousta z nich je postavených na kávě) a navíc jsou velmi dog-friendy, což je pro nás a našeho čtyřnohého Čotyho velké plus.

4. Bistro Soul má neustále plno a to samo o sobě dost vypovídá. Je to moderní bistro, kde servírují sendviče, bagely, moje oblíbené fish&chips a vždycky mají velkou vitrínku plnou dortů. 

5. A nakonec burgery, pro ně mám opravdu velikou slabost. Ty nejlepší brněnské burgery umí Bucheck (a pak ty jejich hranolky, smažené na sádle a křupavé, ach), co sídlí na Zelňáku a maličký podnik Burger Inn na Běhounské.  Nikdy se nemůžu rozhodnout, které jsou lepší. 

Všechny moje oblíbené podniky leží v centru, což znamená, že jsou od sebe vzdálené  nějakých 5 až 10 minut chůze, někdy i míň. Brněnské centrum je opravdu maličké a plné kaváren.  To se mi líbí.

Měj se hezky,

Kristina


Pracujte se mnou

Jsem Kristina, autorka foodblogu Děvče u plotny, který píšu víc, jak pět let. Mám zkušenosti s tvorbou receptů, fotografií a foodstylingem.

Pojďme se potkat

O mně

Jsem děvče u plotny, které rádo peče. Brněnská foodblogerka se slabostí pro Švédsko.

Chci vědět více

Přihlaste se do e-mailového klubu Děvčete u plotny!

Devceuplotny