Jít k hlavnímu obsahuNahoru

E- mailový klub

Milá čtenářko, milý čtenáři,
myslím, že už to bude tři roky, co mi můj tehdejší přítel (dnes už manžel) přivezl ze svých cest po Americe kuchařku Tartine. Do té doby jsem o této pekárno-cukrárně v San Franciscu nikdy neslyšela, ale teď bych se do Ameriky ráda vydala jen kvůli ní.

Jestli ti nevadí anglicky psané kuchařky, určitě tento kousek doporučuji. Recepty jsou velmi podrobně popsány, všechny suroviny najdeš v cups i gramech. Myslím, že bych podle této kuchařky měla péct mnohem víc.

A proto na tebe na blogu čeká recept na perníčkové řezy s pomerančovou glazurou, které mě při prvním ochutnání přesvědčily o tom, že autoři kuchařky opravdu ví, co dělají. Je to lahoda.

Teď ještě z jiného soudku. Příští týden, v úterý 12.12. v 19 hodin se v brněnském červeném kostele na České uskuteční koncert švédského sboru k poctě svaté Lucie. Přijď si nás poslechnout, koncert má krásnou atmosféru, vstupné je dobrovolné a navíc si můžeš koupit balíček sušenek, které budu péct já a Cukrovinky Republika.

Aby sis dovedl/a představit, na co tě zvu, tady najdeš záznam z našeho loňského koncertu. Ve sboru se skrývá i moje maličkost. Najdeš mě?

A o čem zajímavém jsem minulý týden četla?

  1. Skořicové cukrfree sušenky od Janiny Černé si přidávám na svůj wishlist všeho, co chci upéct. Máš už nějaké zkušenosti s cukrfree pečením?
  2.  Blog Marie Bååth stojí za přečtení. Je plný fotek ze švédského venkova a překrásně nafocených receptů.
  3. 24.2.2018 povedu kurz švédského pečení v ostravské Food Porn Academy. Holky zatím vybírají peníze na HitHitu, kam jim můžeš přispět a pomoci jim uskutečnit jejich nápad.
  4. Blog Litterless je asi ten nejminimalističtější blog o bezodpadovém životním stylu, který znám. 
  5. S mým mužem opravdu často vaříme thajské nebo indické curry. Na blogu Taste of Place je recept na jedno vegetariánské, na které jsem právě dostala chuť.

Jaké jsou tvé oblíbené blogy o vaření? Často se mi stane, že nevím, co uvařit a mám chuť hlavně na vegetariánská jídla. Pokud máš svůj oblíbený blog, na který nedáš dopustit, sem s ním!

Přeji ti krásný týden a příští středu naviděnou!

Tvoje 

Kristina alias Děvče u plotny


Pracujte se mnou

Jsem Kristina, autorka foodblogu Děvče u plotny, který píšu víc, jak pět let. Mám zkušenosti s tvorbou receptů, fotografií a foodstylingem.

Pojďme se potkat

O mně

Jsem děvče u plotny, které rádo peče. Brněnská foodblogerka se slabostí pro Švédsko.

Chci vědět více

Přihlaste se do e-mailového klubu Děvčete u plotny!

Devceuplotny