Jít k hlavnímu obsahuNahoru

E- mailový klub

Milá čtenářko, milý čtenáři,

v minulém newsletteru jsem tě trochu nalákala na příspěvek o naší cestě na Mauricius. No, nějak mi to nevyšlo. Může za to můj rozbitý počítač, který se ke mně z opravy dostal až začátkem týdne. Snad stihnu ten slibovaný příspěvek do příští středy napsat.

Myslím si ale, že tě dnešním receptem (nebo spíš dvěma) nezklamu. Čekají na tebe křupavé cookies s levandulí provoněné mandarinkovou kůrou a drink s názvem London Fog. To je ve zkratce latté z černého čaje s vanilkou a levandulí. 

Jestli se levandule v jídle neřadí mezi tvé oblíbené chutě, klidně ji v obou receptech vynechej, vůbec nic se nestane. Můžeš místo ní použít třeba víc vanilky, citrusové kůry nebo mletého zázvoru. Prostě něčeho, co ti moc chutná.

Mých pět článků pro tento týden je výběr všeho možného.

1. V zimě je moje oblíbená zelenina mrkev. Přidávám ji do salátů, vařím s ní polévky… a poslední dobou jsem si oblíbila jednoduchý salát. Nahrubo nastrouhej tři velké mrkve, přidej k nim šťávu z půlky citronu, tři lžíce oleje z vlašských ořechů a špetku soli. Všechno pořádně promíchej a nechej chvíli odležet. Vlašský olej dodá mrkvi opravdu zajímavou chuť. Vyzkoušej a pochopíš, co mám na mysli.

2. V zimě také piju neuvěřitelné množství čajů. V létě mám ráda studenou vodu s kapkou citronu, ale teď na ni nemám ani pomyšlení. A tak si pořád vařím čaj. Mezi moje oblíbené patří heřmánkový, mateřídouškový, zelená káva s kardamomem od Sonnentoru a když chci něco extra dobroučkého, uvařím si svou chai masalu.

3. Spousta z vás se ptala na to, jak pěstuji svá avokáda. Něco málo jsem na tohle téma zmiňovala na svém blogu Rozmarné děvče,  ale  velmi obsáhlý článek o tom napsala Sofie z blogu A Considered Life.

4. Anette Pehrsson a její blog ve mně vždycky vyvolá pocit melancholie. Její fotky jsou tmavé, plné koček, autoportrétů a severské přírody. 

5. A něco pro ty z vás, kteří se (stejně jako já) touží stát mistry v editování fotek v Lightroomu. Dala jsem si jako takový malý cíl vytvořit vlastní presety pro mé fotky. Maarten Schraader a jeho youtube kanál je pro mě zdrojem inspirace, na fotkách jiných fotografů ukazuje Maartin, jak dosáhnout konkrétních efektů. 

Přeji ti hezký týden a ve středu zase napíšu!

Tvoje Kristina


Pracujte se mnou

Jsem Kristina, autorka foodblogu Děvče u plotny, který píšu víc, jak pět let. Mám zkušenosti s tvorbou receptů, fotografií a foodstylingem.

Pojďme se potkat

O mně

Jsem děvče u plotny, které rádo peče. Brněnská foodblogerka se slabostí pro Švédsko.

Chci vědět více

Přihlaste se do e-mailového klubu Děvčete u plotny!

Devceuplotny