Jít k hlavnímu obsahuNahoru

E- mailový klub

Milá čtenářko, milý čtenáři,

ani nevím, jak se to stalo, ale rok 2017 jako by mi utekl pod rukama.  A tak tě vítám v novém roce! 

S každým novým rokem se tradičně pojí novoroční předsevzetí. Nevím, jestli sis nějaké dal/a, ale já jsem na tohle nikdy nehrála. Přišlo mi, že předsevzetí můžu začít plnit kdykoli, ne jen prvního ledna. Navíc jsem v jejich plnění nikdy nebyla moc úspěšná... Letos ale přece jen dvě mám. Za prvé, omezit plasty v naší domácnosti na minimum. Přijde mi, že už teď jich neprodukujeme moc, ale vím, že to může být ještě o mnoho lepší. S tím se pojí mé zero waste nákupy do vlastních nádob, protože tak se vyhnu obalům úplně.

Mé druhé předsevzetí se týká jídla. Tím, jak pořád peču a ochutnávám, do sebe dostávám příliš mnoho cukru. Vařím podle mého názoru celkem zdravě, ale mým cílem je omezit maso a mléčné produkty a nahlédnout do tajů veganství. S tím se pojí i dnešní recept na raw pohankovou kaši, která je hotová přes noc a je plná zdravých věcí jako chia semínka, mladý ječmen nebo spirulina. Tyhle neobvyklé recepty často testuji na svém muži, který o kaši prohlásil, že je chuťově příjemná. Přeloženo to znamená, že je moc dobrá.

Během Vánoc jsem newsletter vůbec nestihla, protože jsme hojně navštěvovali rodinu a pak nás na pár dní zradilo naše zdraví, takže nebyla nálada kouzlit něco v kuchyni. O to víc zajímavých článků a blogů jsem přečetla a podělím se s tebou o pět těch nejzajímavějších. Tentokrát jsou všechny odkazy laděné velmi zdravě a vegansky.

  1. Blog Good Eatings je plný veganských receptů a videí a pro mě je opravdu plný inspirace. Jeho autorka Malin Nilsson je Švédska, naštěstí však píše anglicky.
  2. Dalším zajímavým blogem, který jsem objevila, je Minimalist Baker. Jeho autorka připravuje jídla z 10 nebo méně ingrediencí, které navíc zaberou méně než půl hodiny času. Recepty jsou krásně nafocené a podrobně popsané.
  3. Jedním z předsevzetí může být začít se pravidelně hýbat. Já se snažím cvičit jógu, každý den aspoň chvilku. Pokud jsi stejně jako já začátečník, Yoga with Adrienne by mohla být něco pro tebe.
  4. Na webu Veganská výzva jsem našla spoustu receptů na jídla bez masa a mléčných výrobků. V jejich plánu najdeš návody, jak si vyrobit domácí sýr, majonézu, šlehačku... Jsem zvědavá, co nového se naučím!
  5. A nakonec jeden recept na hranolky z batátů s avokádovým dipem, které chci co nejdřív vyzkoušet.

Přeji ti krásný nový rok 2018!

Tvoje Kristina alias Děvče u plotny


Pracujte se mnou

Jsem Kristina, autorka foodblogu Děvče u plotny, který píšu víc, jak pět let. Mám zkušenosti s tvorbou receptů, fotografií a foodstylingem.

Pojďme se potkat

O mně

Jsem děvče u plotny, které rádo peče. Brněnská foodblogerka se slabostí pro Švédsko.

Chci vědět více

Přihlaste se do e-mailového klubu Děvčete u plotny!

Devceuplotny