Jít k hlavnímu obsahuNahoru

E- mailový klub

Milá čtenářko, milý čtenáři,

dneska ti povím, kam chodím v Brně na zero waste nákupy. 

Ale nejdřív o tom, co je nového na blogu. Tentokrát na něm najdeš recept na kokosové cheesecake-brownies, což je v podstatě cheesecake a brownies v jednom. Myslím, že už tady z toho popisu je jasné, jaká je to dobrota!

A teď už moje slibované zero waste nákupy. Aby se nestalo, že mi v obchodech odmítnou prodat potraviny do mých obalů, hlásím už předem, že mám vlastní krabičku a jestli to nevadí. Tím se ve většině případů úplně vyhnu igeliťákům a o to mi jde.

1. Nejčastěji nakupuji v Bráně ke zdraví. Jsou to dva obchůdky na Orlí, jeden je zdravá výživa, ve které prodávají luštěniny, obiloviny, ořechy na váhu. Stačí jen přijít s vlastním pytlíčkem a odsypat si podle potřeby. Druhý obchůdek je eko drogerie, ve které seženete kosmetiku na váhu, tam zase budete potřebovat vlastní skleničku. Mají dost široký sortiment - od šamponů, odličovacích olejů, přes přípravky na mytí nádobí, do myčky, na praní až po koupelové soli. Vlastně mají všechno, co bych kdy v domácnosti mohla potřebovat.

2. Pokud potřebuji větší výběr sušeného ovoce a oříšků, zamířím do Oříškárny na Kobližné, kde už jsou zvyklí, že na ně vždy vytasím vlastní nádoby.

3. Když mám chuť na dobrý sýr nebo vážené olivy, zamířím do Sklizena na Josefské. Jejich ovčí gouda je moje oblíbená. Opět nemají problém s mými krabičkami.

4. Na maso a šunku chodím do Mikrofarmy na Moravském náměstí, kde jsou k vlastním obalům velmi vstřícní. V Ocean48 mi zase prodají ryby do mé krabičky (i když záleží na prodavači, někteří občas nechápou můj cíl odejít bez plastového sáčku).

5. A pak moje oblíbená turecká večerka na Solniční. Mají v ní skvělá avokáda, manga, prapodivnou cizokrajnou zeleninu, ale i hummus, olivy a různé orientální speciality na váhu. Nedávno jsem u nich kupovala třeba i vážené kešu a koření zaatar. 

Kam chodíš na nákupy bez obalu ty?

Na blogu si můžeš přečíst jeden trochu starší článek o tom, jak se o zero waste snažíme u nás doma. I přes naši snahu stále nějaký ten odpad vytváříme, ale je to podstatně méně, než kdy dřív. 

Přeji ti hezký středeční večer,

Tvoje Kristina


Pracujte se mnou

Jsem Kristina, autorka foodblogu Děvče u plotny, který píšu víc, jak pět let. Mám zkušenosti s tvorbou receptů, fotografií a foodstylingem.

Pojďme se potkat

O mně

Jsem děvče u plotny, které rádo peče. Brněnská foodblogerka se slabostí pro Švédsko.

Chci vědět více

Přihlaste se do e-mailového klubu Děvčete u plotny!

Devceuplotny