Jít k hlavnímu obsahuNahoru

E- mailový klub

Milá čtenářko, milý čtenáři,

posílám pozdravy z  promrzlého zimního Brna (a pořád doufám, že už konečně přijde jaro).

Dnes najdeš na blogu jednoduchý a moc dobrý recept na mandlové kuličky s lyofilizovanými malinami obalenými v čokoládě. Kuličky jsou fajn jako svačina na doplnění energie nebo jako sladká tečka po obědě. Recept jsem vytvořila ve spolupráci s oříškovými másly Šufánek.

A co nového u mě? S mou grafičkou ladíme návrh kuchařky, aby byla seversky jednoduchá, ale zároveň praktická a dobře se podle ní peklo. Jsem zvědavá, co nakonec vymyslíme a určitě ti její první návrhy ukážu!

A ještě mých pět tradičních odkazů.

1. Juliana alias Maškrtnica byla v DVTD! Rozhovor jsem zatím ještě nestačila shlédnout, ale jen co budu mít chvilku, hned si ho pustím. Juliana totiž peče to nejkrásnější (a určitě i nejlepší) kváskové pečivo, jaké jsem kdy viděla.

2.  Brownies s avokádem chci vyzkoušet už kdovíjak dlouho. Recept z blogu Will Frolic Food Food navíc vypadá opravdu dobře, co na něj říkáš?

3. Představ si čerstvou pitu naplněnou falafelem, tahini omáčkou s jogurtem a spoustou bylinek. Přesně takový recept můžeš vyzkoušet na blogu The Awesome Green (a já bych si nechala líbit jednu porci k obědu).

4. Jana z blogu Zásadně zdravě mi dělá chutě receptem na pečené mrkve, rajčata a granátové jablko na medu (recept na jejím blogu už nějakou dobu je, ale já ho objevila až nedávno). No není to nádhera?

5. A nakonec jeden knižní tip, který se vůbec netýká jídla. Nedávno jsem měla narozeniny a objednala si knížku Evy Adamcové Steh by Steh. Jak už název evokuje, kniha je o vyšívání a naučila jsem se díky ní několik nových stehů. Taky už vím, kde koupit bavlny vyrobené v České republice (podporujme lokální výrobu). Jestli tě baví ruční práce, knihu opravdu doporučuji!

To je ode mě vše a teď jdu čelit dalšímu zamrzlému únorovému dnu.

Měj se hezky,

Tvoje Kristina alias Děvče u plotny


Pracujte se mnou

Jsem Kristina, autorka foodblogu Děvče u plotny, který píšu víc, jak pět let. Mám zkušenosti s tvorbou receptů, fotografií a foodstylingem.

Pojďme se potkat

O mně

Jsem děvče u plotny, které rádo peče. Brněnská foodblogerka se slabostí pro Švédsko.

Chci vědět více

Přihlaste se do e-mailového klubu Děvčete u plotny!

Devceuplotny