Jít k hlavnímu obsahuNahoru

E- mailový klub

Milá čtenářko, milý čtenáři,

od té doby, co jsem poslala svůj poslední newsletter, uplynula už pěkná chvíle. Bylo to v září? Už ani sama nevím... Od té doby se u nás doma udála veliká novina, v říjnu se nám narodil syn Jeníček. Teď už má dva a půl měsíce a okupuje téměř všechen můj volný čas, takže mi na nic jiného nezbývá příliš prostoru. Ale tak to má být, on je u mě teď na prvním místě a blog počká. Věřím tedy, že moji odmlku pochopíš.

Na blogu se přesto nahromadilo několik článků. Psala jsem o tom, jak jsem vydala svou FIKU, sladkou švédskou kuchařku a publikovala jsem také několik receptů. Poslední dobou se snažím alespoň částečně omezit bílý cukr a pšeničnou mouku, a tak teď velmi často používám jako sladidlo med, datle, sušené ovoce nebo třtinový cukr. Stejně tak se učím péct ze špaldové, pohankové a žitné mouky, které zdravější. A jaké recepty najdeš na blogu?

Hutný čokoládový koláč s lískovými oříšky, po kterém se u nás rychle slehla zem. 

Bezlepkové kynuté skořicové šneky s jablky a polevou z krémového sýra, které si nejlépe vychutnáš s šálkem silného černého čaje.

Podzimní snídaňové cuketové muffiny se spoustou sušeného ovoce a podzimního koření. 

Mrkvový koláč s kokosovou šlehačkou a sezamem slazený jen medem. Je navíc úplně bez laktózy.

Linecké ze špaldové mouky, které už asi na zítřek nestihneš upéct, ale můžeš ho zkusit třeba příští rok.

Perníkové kuličky z kešu oříšků obalené v čokoládě, ty jsem koulela kterési odpoledne, kdy Jeníček spinkal.

Chci ti poděkovat za tvou přízeň v tomto roce. Za to, že čteš můj blog, pečeš podle mých receptů a mojí kuchařky. Protože jinak by psaní blogu nemělo smysl. Přeji ti krásné Vánoce a šťastný nový rok! Prožij svátky v klidu a pohodě se svými nejbližšími a do nového roku ti přeji hodně štěstí a zdraví. 

S láskou, 

Kristina


Pracujte se mnou

Jsem Kristina, autorka foodblogu Děvče u plotny, který píšu víc, jak pět let. Mám zkušenosti s tvorbou receptů, fotografií a foodstylingem.

Pojďme se potkat

O mně

Jsem děvče u plotny, které rádo peče. Brněnská foodblogerka se slabostí pro Švédsko.

Chci vědět více

Přihlaste se do e-mailového klubu Děvčete u plotny!

Devceuplotny