Jít k hlavnímu obsahuNahoru

E- mailový klub

Milá čtenářko, milý čtenáři,

tento newsletter píšu v neděli odpoledne (přes týden bych to nejspíš zase nestihla). Ležím s notebookem v posteli, sluníčko sem svítí skrz okna, u nohou mi leží nás basenji Čoty, můj muž už stihl vysát celý byt, zašil mi ponožky a teď peče chleba. Taková nedělní pohoda.

Zrovna jsem dopsala třístránkový článek (samotnou mě překvapila jeho délka) o tom, jak upéct dokonalý krémový cheesecake. Dala jsem dohromady všechny rady, které jsem se za ta léta pečení cheesecakes naučila a rozhodla jsem se naservírovat ti je v jednom rozsáhlém článku. Pevně věřím, že mé rady oceníš a využiješ při pečení.

U cheesecaků ještě zůstaneme. Posbírala jsem totiž pár receptů, které mě inspirují a ráda bych je v budoucnu vyzkoušela. Zrovna přemýšlím, který z nich bych si teď nejvíc dala a vítězí u mě ten nepečený jogurtový.

  1. Veganský cheesecake z kešu oříšků se slaným karamelem z blogu Downshiftology musím vyzkoušet. Jak jsem už zmiňovala, mám slabost pro raw cheesecaky z oříšků a kombinace se slaným karamelem mi přijde skvělá.
  2. Zaujal mě i cheesecake s červenými pomeranči se šlehačkou z blogu The Wood And Spoon, protože mám ráda citrusové tóny.
  3. Nepečený jogurtový cheesecake  z finského blogu (ano, celý recept je psaný finsky, ale Google si s překladem poradí) Suvi Sur Le Vif je hrozně jednoduchý a díky jogurtu svěží.
  4. Nepečený cheesecake s bílou čokoládou a borůvkovou omáčkou podle Apetitu si také přidávám na seznam všech receptů, které chci vyzkoušet. Jen bych raději vyměnila mascarpone za jiný krémový sýr, mascarpone se celkem snadno srazí nebo přešlehá a mohlo by celý koláč zničit.
  5. A nakonec Raspberry Cheesecake Brownie od mé oblíbené švédské blogerky Lindy Lomelino. To přijde na řadu v létě, až porostou čerstvé maliny.

Prozradíš mi, jaký je tvůj oblíbený recept na cheesecake? Já se s oblibou vracím s citronové a vanilkové klasice.

Přeji ti krásný zbytek týdne,

Tvoje Kristina


Pracujte se mnou

Jsem Kristina, autorka foodblogu Děvče u plotny, který píšu víc, jak pět let. Mám zkušenosti s tvorbou receptů, fotografií a foodstylingem.

Pojďme se potkat

O mně

Jsem děvče u plotny, které rádo peče. Brněnská foodblogerka se slabostí pro Švédsko.

Chci vědět více

Přihlaste se do e-mailového klubu Děvčete u plotny!

Devceuplotny