Jít k hlavnímu obsahuNahoru

E- mailový klub

Milá čtenářko, milý čtenáři,
právě jsem se vrátila z poklidné hodiny ranní jógy a za chvíli se chystám dodělat všechno vánoční cukroví. 

Na blogu tě, stejně jako minulý týden, čekají dva nové články. První je na kořeněnou kandovanou mandarinkovou kůru a druhý na kokosové kuličky s kandovanou kůrou obalené v 70% čokoládě.

Myslím, že lepší cukroví jsem ještě nikdy nevymyslela. Pokud máš rád/a kokos, určitě je vyzkoušej. Všechny mé chuťové buňky plesají.

Jistě sis také všiml/a, že i celý můj blog Děvče u plotny je nový. Vděčím za to iniciativě mého muže, který se chopil technické stránky věci. Grafiku nám navrhnul šikovný Michal Kořínek.

Nový design blogu zrcadlí mou novou cestu, na kterou se pomalu vydávám, totiž abych se uživila psaním blogu, sponzorovanými spolupracemi se zajímavými značkami, tvorbou receptů pro časopisy a internetové magazíny či weby, focením jídla a produktových fotografií, správou sociálních sítí... Je toho moc, ale podstatné je to, že se chci neustále motat kolem jídla.

Jak se ti celý blog líbí? Já jsem nadšená!

A o čem zajímavém jsem minulý týden četla? Všechny odkazy jsou na články v angličtině, snad to pro tebe nebude problém.

  1. Před Vánoci se vyrojila spousta článků o zero waste. Pokud tě téma zero waste doposud obcházelo obloukem, ale přeci jen mu chceš nahlédnout pod pokličku, na blogu Trash Is For Tossers najdeš článek o deseti jednoduchých zero waste změnách, které tě nebudou nic stát.
  2. Zlaté mléko možná znáš, je to horký mléčný nápoj s kořením, kterému vévodí kurkuma. Podle blogu My New Roots můžeš namíchat směs na golden milk pro své blízké.
  3. Ráno často popíjím kurkumový čaj, který mě povzbudí už svou vůní. Kurkuma je navíc velmi zdravá. Na blogu Hello Glow najdeš recept na kurkumový čaj velmi podobný tomu mému.
  4. Na blogu FOOD52 je článek o slaných jedlých dárcích. Myslím, že slané dárky o Vánocích všichni ocení.
  5. Jestli umíš šít, můžeš svým blízkým věnovat látkové tašky z pořádně pevného plátna. Já tahám plátěnky prakticky všude, jsou neuvěřitelně praktické.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Letos poprvé strávím Štědrý den se svým mužem. Budeme mít kapra (pro něj), lososa (pro mě) a bramborový salát. Cukroví jen tak lehce, spíš se chystám koupit dobré sýry. Na ten klidný strávený večer se moc těším.

Kdyby ti ode mě příští týden nepřišel newsletter a na blogu se neobjevil nový článek, měj pro mě prosím pochopení. Vánoce jsou svátky, které chci strávit se svou rodinou a přáteli a nevím, jestli mi ještě zůstane nějaký čas na pečení.

Přeji ti krásné a klidné Vánoce,

Tvoje 

Kristina alias Děvče u plotny


Pracujte se mnou

Jsem Kristina, autorka foodblogu Děvče u plotny, který píšu víc, jak pět let. Mám zkušenosti s tvorbou receptů, fotografií a foodstylingem.

Pojďme se potkat

O mně

Jsem děvče u plotny, které rádo peče. Brněnská foodblogerka se slabostí pro Švédsko.

Chci vědět více

Přihlaste se do e-mailového klubu Děvčete u plotny!

Devceuplotny