Jít k hlavnímu obsahuNahoru

E- mailový klub

Milá čtenářko, milý čtenáři,

jistě už jsi na mém Instagramu nebo Facebooku četl/a, že píšu svou vlastní kuchařku o tradičním švédském pečení. Vyjít by měla letos v říjnu, aby sis ji stihl/a naložit pod stromeček. Ve Švédsku slaví spousta sladkého pečiva svůj vlastní den - třeba skořicoví šneci kanelbullar, semly, vafle a dokonce i čokoládový koláč kladdkaka. Všechny tyto recepty a spoustu dalších najdeš v mé švédské kuchařce!

Abych tě na knihu navnadila, na blog jsem přidala recept na vláčný koláč provoněný vanilkou s křupavým mandlovým karamelem, toscakaka, který se v knize určitě objeví. Už jsem ho pekla dvakrát a celé rodině moc chutnal. 

O čem zajímavém jsem v poslední době četla?

1. Jestli slavíš Valentýn (my jsme se s mým mužem dohodli, že ho slavit nebudeme) a zároveň chceš být ohleduplný/á k životnímu prostředí, na blogu Trash Is For Tossers najdeš pár nápadů, jak slavit svátek zamilovaných i bez odpadu. A jak ho slavit, i když jsi single.

2. Mám nový oblíbený blog, The Awesome Green. Je plný vegetariánských/veganských receptů a už z fotek na všechno to jídlo dostávám chuť. 

3. Napadlo tě někdy, kolika způsoby můžeš v domácnosti využít citrusovou kůru? Na blogu The Litterless najdeš na toto téma docela obsáhlý článek.

4. My ženy a naše šatníky, to je takové věčné téma. Pokud sleduješ můj blog Rozmarné děvče, jistě víš, že se snažím mít docela minimalistický šatník složený z kousků, které opravdu nosím, mám je ráda a sluší mi. Jestli je takový šatní k i tvým cílem, drobný trik z blogu Hej Doll ti pomůže odhalit kousky, které nenosíš a zbytečně ti ve skříni zabírají místo.

5. Příští sobotu, 24.2. povedu kurz švédského pečení v ostravské Food Porn Academy. Ještě je posledních pár míst a proto, jestli chceš nahlédnout pod pokličku švédskému pečení, se nezapomeň přihlásit!


Přeji ti krásný týden,

Tvoje Kristina


Pracujte se mnou

Jsem Kristina, autorka foodblogu Děvče u plotny, který píšu víc, jak pět let. Mám zkušenosti s tvorbou receptů, fotografií a foodstylingem.

Pojďme se potkat

O mně

Jsem děvče u plotny, které rádo peče. Brněnská foodblogerka se slabostí pro Švédsko.

Chci vědět více

Přihlaste se do e-mailového klubu Děvčete u plotny!

Devceuplotny