Jít k hlavnímu obsahuNahoru

E- mailový klub

Milá čtenářko, milý čtenáři,

dneska byl opravdu krásný den. Ráno jsem se probudila a celá kuchyně byla provoněná rozkvetlými větvičkami, sluníčko hřálo celý den a navečer jsem neodolala a vypravila se na první letošní Božský kopeček (pro nebrňáky - výborná brněnská zmrzlina).

I na blogu už to chtělo skrz naskrz jarní recept. Čeká na tebe voňavý citronový dort s mákem a krémovým sýrem, který jsem ozdobila svou oblíbenou dřevěnou srnkou, tu jsem našla před pár lety kdesi v bazaru a i když jí chybí dvě nožičky, na dortech pokaždé září.

Poslední dobou trávím víc času, než by bylo záhodno, na Instagramu (dávám si za cíl tuhle sociální síť omezit, žere víc času, než je zdrávo). Je to místo plné inspirativních obrázků a ještě inspirativnějších lidí, kteří za nimi stojí. A tak se s tebou dnes podělím o pět mých oblíbených účtů. Třeba je budeš znát taky, třeba ne.

1. Švédka Linda Lomelino, autorka blogu Call Me Cupcake je mou dlouholetou inspirací. Její fotky jsou vždy vyladěné do posledního detailu a úplně k nakousnutí. Peče krásné dorty, nádherně fotí a navíc napsala už několik kuchařek.

2. Šikovná Anička Édes alias @_fotim je mladá a hrozně sympatická brněnská fotografka, která fotí svatby, jídlo, kytky... prostě samé krásné věci. 

3. @_foodstories_ je berlínské kreativní duo a jejich fotky mají velmi specifickou atmosféru. Nejčastěji fotí různé dobroučké bezlepkové koláče, které samy pečou a publikují na stejnojmenném blogu.  

4. Eliška alias @eluch a její kočičí instagramový život miluju. Kromě koček u ní najdete fotky z cest po USA, svatební fotky a všechno je to moc moc pěkné.

5.  Nakonec jeden minimalistický instagram  - @golitterless o zero waste cestě jedné mladé slečny z Chicaga.

To je ode mě pro dnešek všechno a přeji ti hezký týden!

Tvoje Kristina


Pracujte se mnou

Jsem Kristina, autorka foodblogu Děvče u plotny, který píšu víc, jak pět let. Mám zkušenosti s tvorbou receptů, fotografií a foodstylingem.

Pojďme se potkat

O mně

Jsem děvče u plotny, které rádo peče. Brněnská foodblogerka se slabostí pro Švédsko.

Chci vědět více

Přihlaste se do e-mailového klubu Děvčete u plotny!

Devceuplotny