Jít k hlavnímu obsahuNahoru

E- mailový klub

Milá čtenářko, milý čtenáři,

léto je pryč a je tu září. I když už školou povinná dávno nejsem, na podzim jsem vždycky zničehonic plná nápadů, a tak si dávám jedno velké předsevzetí - posílat newsletter jednou měsíčně. Zpočátku jsem ti takhle psala každou středu, ale po narození mého Jeníčka už jsem na to vůbec neměla čas. Jeníčkovi už je 11 měsíců, času stále moc nemám, ale na newsletter si ho nějak najdu.

Nevím jak ty, ale já jsem si léto moc užila. Byli jsme s kamarády v Jeseníkách, na týden v Krkonoších, v Mariánských Lázních (tam velmi doporučuju Slavkovský les). Chodili jsme na procházky po Brně i okolí, užívali dlouhých letních večerů, dětských hřišť v Lužánkách a trhů na Zelňáku. 

A co nového na blogu? Jak sis možná všiml/a, poslední dobou peču téměř bez cukru. Sladím převážně medem a sladím mnohem méně, než dřív. K téhle změně mě z části vedly blogy Cukrfree, Green Kitchen Stories a také Jeníček - nechci, aby si zbytečně zvykal na sladké, které není v jídelníčku vůbec potřeba. Samozřejmě si občas ráda dám pořádný kus dortu nebo čokolády, ale snažím se trochu držet na uzdě. Sladké mám však pořád moc a moc ráda.

Méně sladké jsou i všechny moje nové recepty na blogu. Ale nezoufej, klidně si je přislaď podle chuti! Na blogu čeká letní pohankovo-tvarohový koláč s malinami a jahodami, vláčný kokosový koláč s broskvemi, hutné a vydatné brownies z červené řepy a pak moje oblíbené petrželkové pesto.

Nakonec pár blogů, které ráda čtu.

Reading My Tea Leaves je blog o minimalismu a o tom, jak žije čtyřčlenná rodina v maličkém bytě v New Yorku.

Krautkopf je blog, který v sobě spojuje lásku k fotografování a vaření. Berlínský pár na svém pozemku pěstuje ovoce a zeleninu, ze které potom vaří. Jednoduchý námět a krásně fotografie a recepty.

Mama Eats Plants je veganský blog o vaření a zero waste, na kterém často čerpám inspiraci, protože velmi často vařím bezmasá jídla. 


Přeji krásný začátek podzimu!

Kristina


Pracujte se mnou

Jsem Kristina, autorka foodblogu Děvče u plotny, který píšu víc, jak pět let. Mám zkušenosti s tvorbou receptů, fotografií a foodstylingem.

Pojďme se potkat

O mně

Jsem děvče u plotny, které rádo peče. Brněnská foodblogerka se slabostí pro Švédsko.

Chci vědět více

Přihlaste se do e-mailového klubu Děvčete u plotny!

Devceuplotny